0 (No Review)
Fiyat: 700 ₺
0
(0 review)
Check
Duration

14:00 - 18:00

Tour Type

Daily Tour

Group Size

1 person

Languages

Türkçe

Tur Hakkında

Trabzon Şehir Turu ile Trabzon’da harika zaman geçirin. Atatürk Köşkü, Botanik Bahçe, Ayasofya Camii, Ortahisar, Sera Gölü ve daha fazlasını ziyaret edin, günün sonunda şehrin manzarasını birde Boztepe’den seyredin.

TUR PROGRAMI
Yaklaşık 10-15 dk Sürecek olan yolculuğumuz ardından yüzyıllar boyunca şehre gelen gezginlerin ilgisini çeken ; 13.yy da inşası tamamlanmış ; tarihi Ortodoks kilisesi olan Ayasofya müzesini gidiyoruz Kutsal bilgelik anlamına gelen Ayasofya müzesini gezdikten sonra hemen ardından Yol üzerinde Trabzon Kalesini, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesini, Zağnos Vadisi ve Tarihi Zağnos Paşa Köprüsünü ve Ortahisar (kaleiçi) Mahallesini panoramik olarak görüyor ve Daha Sonra 20.Yüzyılın başında yaptırılmış bir çam korusu içindeki Ata’mızın da konakladığı Atatürk köşkünü ziyaret ediyoruz. Atatürk’ün maneviyatını yaşatan köşk gezisinin ardından etrafında bulunan meşhur Trabzon Gümüş Telkari ürünlerini siz değerli misafirlerimize sunuyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Sera Gölü ne hareket ediyoruz. Burada bulunan restourantımızda meşhur Akçaabat köftesinin yanı sıra yöresel lezzetleri bir arada barındıran kaygana, kuymak, turşu kavurması, sarma gibi lezzetleri tadıyoruz.Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz gölde göl bisikletiyle tur yapabilirler.Turumuz devam ediyor ve Boztepe’ye geçiyoruz, Boztepe’de şehrin panoramik görüntüsü eşliğinde yöreye özgü semaverlerde gelen çaylarımızı yudumluyoruz.

BİLGİLENDİRME
Günübilirlik Turlarımıza yemek ve müze ücretleri dahil değildir.

Trabzon şehir turu hakkında önemli notlar:
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır. Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır. Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez. Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Süre

Günü Birlik

Dil Seçenekleri

Türkçe

Tour's Location

Fiyat: 700 ₺

Owner

admin

Member Since 2023

Explore other options