0 (No Review)
Fiyat: 1150 ₺
0
(0 review)
Check
Duration

08:00 - 17:00

Tour Type

Daily Tour

Group Size

1 person

Languages

Türkçe

Tur Hakkında

Dağların arasından gelen ırmağın yaylanın ortasından geçmesi ve ırmağın üstünde ki minik tahta köprü, tam bir masalın içerisindeymişsiniz hissiyatı oluşturuyor. Huzurlu, tertemiz havası ve endemik türde bitki örtüsü ile iyi ki buradayım diyeceksiniz.

TUR PROGRAMI
Sabah 08:00’da Trabzon Atatürk Alanı (Meydan) alanından Elevit yaylası ve Çat turu için hareket ediyoruz. Karadeniz sahil yolu boyunca Çayeli, Pazar, Ardeşen, ilçelerinden misafirlerimizi aldıktan sonra Fırtına Vadisine giriyoruz ve ilk olarak Timisvat’da Zipline molası veriyoruz. Fırtına Deresi boyunca yapacağımız gezi sonrası Koboş köprüsüne varıyoruz. Koboş köprüsünde 25 dakika vereceğimiz molada vadiyi fotoğraflama fırsatı buluyoruz.

Çat vadisi üzerinde cennet yeşili, mis kokulu çam ormanlar arasında derenin şırıl şırıl sesiyle birlikte yolculuğumuz devam ederken Karadeniz’de dizi ve sinema filmlerinin çekildiği Şenyuva (Çinçiva) Köyüne varıyoruz. Eski adı Çinçiva olan tek kemerli Çinçiva köprüsünün muhteşem görünümü ile burada 20 dakika fotoğraf molası veriyoruz. Köy içerisinde bizleri bekleyen aracımıza binerek yolumuza devam ediyoruz ve Zil kaleye ulaşıyoruz. Zilkale’de yarım saat mola verdikten sonra şimşir ormanına geliyoruz. Şimşir ormanı gezimizi tamamladıktan sonra Elevit yaylasına doğru yolumuza çıkıyoruz ve iki dere çatımı arasında olan Elevit yaylası bizi çam ağaçlarının içinde eşsiz güzelliğiyle karşılıyor.

Yaylanın tafteni mahallesinde yürüyüşümüze başlıyoruz ve ser mahallesinden devam ederek meşhur köprünün olduğu yere geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz dere içine girip serinleyebilir, dileyen misafirlerimiz köprüde fotoğraf çekimi yapabilirler. Yaklaşık olarak yaylada 1 buçuk saat mola verdikten sonra Çat çilanç köprüsüne doğru yola çıkıyoruz ve köprüye vardığımız zaman köprüde ve köprünün diğer tarafında bulunan yeşillik alanda gezerek turumuzu sonlandırıyoruz ve dönüş yoluna geçiyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Tur aracı ile ulaşım, tur lideri, araç içi ikram.

BİLGİLENDİRME
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır. Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır. Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez. Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Süre

Günü Birlik

Dil Seçenekleri

Türkçe

Tour's Location

Fiyat: 1150 ₺

Owner

admin

Member Since 2023

Explore other options