0 (No Review)
Fiyat: 1500 ₺
0
(0 review)
Check
Duration

08:00 - 20:00

Tour Type

Daily Tour

Group Size

1 person

Languages

Türkçe

Tur Hakkında

Gürcistan’ın turistik şehri Batum’u ziyaret etmek ister misiniz? Avrupa kültürünü de tanımak istiyorsanız eğer turistik yerleriyle meşhur olan Batum’a sizi götürebiliriz. Şehrin merkezinde kendini gösteren değişik ve dikkat çekici mimariyi görebilirsiniz!

TUR PROGRAMI
Siz değerli misafirlerimiz ile Trabzon merkezde acentemiz önünde saat 08:00 da toplanıyoruz ve Batum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak aydınlanma yolu olarak tabir edilen Batum karayolunu takiben St.Adrew’in Heykeli’ni görüyoruz.

Kısa bir molanın sonrasında okaliptüsler eşliğinde M.Ö. yapıldığı söylenen ve rivayete göre İsa’nın 12 havarisinden bir tanesi olan Aziz Mathias’ın anıt mezarının bulunduğu 93 harbinde Osmanlı Devletinin son kez kullandığı Gonia Hisarını görüyor ve fotoğraflıyoruz. 1893 yılında Çarlık hakimiyeti döneminde yapımı tamamlanan komünist dönemde Trafo binası olarak kullanılan Meryem Ana Kilisesi ile günümüze kadar gelmiş eserlerin sergilendiği Adjara Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyor, öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz.

Yemek sonrasında Karadeniz kıyısında Mtsvane Kontskhi ( Yeşil Burun ) da 111 hektarlık alan üzerine Rus Botanikçi Krasnow tarafından 1880 yılında kurulan ve açılışı 1912 yılında yapılan 5600 odunsu ile otsu bitkiyi bünyesinde barındıran dünyanın en büyük ikinci Botanik Bahçesine gidiyor ve burada 1 saatlik gezimizin ardından parktan ayrılıyoruz. Şehir merkezinde Poseidon Heykeli, Drama ve Opera Binası, Astroloji Saati, Media Altın Post Heykeli, Batum Bulvar gezileri sonrasında sahilde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyoruz. Akşam saatlerinde Trabzon’a ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Tur aracı ile ulaşım, araç içi ikram ve rehberlik hizmeti.

BİLGİLENDİRME
Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır. Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır. Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez. Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Süre

Günü Birlik

Dil Seçenekleri

Türkçe

Tour's Location

Fiyat: 1500 ₺

Owner

admin

Member Since 2023

Explore other options

Uzungöl Turu

0 (No Review)

Sümela Turu

0 (No Review)

Pokut Sal Yaylası Turu

0 (No Review)